V četrtek, 16. 3. 2017, je v veliki sejni dvorani novomeškega Rotovža potekal 27. REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT na temo »OTROCI IN NAČRTOVANJE PRIHODNOSTI«. Regijskega otroškega parlamenta se je udeležilo 34 delegatov izbranih na šolskih, občinskih in medobčinskih parlamentih. Osnovno šolo Toneta Pavčka je zastopala Alja Kastelic z mentorjem Boštjanom Srovinom. Otroški parlament se je začel ob 9.00. Najprej je zbrane nagovorila direktorica občinske uprave Novo mesto nato predsednica DPM Mojca in kot zadnji organizator in koordinator vseh dosedanjih otroški parlamentov. Srečanje se je začelo s poročanjem o delu šolskih in občinskih otroških parlamentov, sledilo pa je delo po skupinah. Vsaka skupina je obdelala eno temo, ki je bila v povezavi s temo »OTROCI IN NAČRTOVANJE PRIHODNOSTI nato pa je po poročanju skupin sledila debata o posameznih temah. Alja Kastelic je bila izbrana v skupino na temo »PRIHODNOST«. V skupini in pri poročanju ter pri sodelovanju in argumentiranju je bila zelo dejavna. Izbrana je bila v skupino petnajstih najboljših otroških parlamentarcev. Žal se ji po ponovnem glasovanju ni uspelo uvrstiti med 10 izglasovanih parlamentarcev, ki se bodo udeležili srečanja v Ljubljani. Vseeno je odlično zastopala šolo in zagovarjala svoja mnenja in ugotovitve šolskega parlamenta. Srečanje se je zaključilo ob 12.15.

Boštjan Srovin