Na pustni torek, 5. 3. 2019, smo tudi na naši šoli praznovali veseli dan maškar in norčij. V telovadnici smo četrto šolsko uro priredili pustni ples, na katerem so plesale maškare od 1. do 9. razreda. Videli smo okostnjake, dame, klovne, policista, vile, Miki Miške, vojake, ninja želve, »Marshmallow« in še veliko drugih pustnih mask. Nekatere so bile zelo izvirne, učenci pa so si kostume izdelali sami. Zamaskirali so se tudi nekateri učitelji. Za glasbo so poskrbeli fantje 9. razreda.

Da bi bil pust še bolj zanimiv, smo priredili tekmovanje za najbolj izvirne maske. Nagrade so bili kuponi, ki so najbolj domiselnim maskam prinesli dan brez spraševanja, dan brez domače naloge, za mlajše učence pa kupon za dan, ko bodo lahko učiteljevi pomočniki, in kupon za teden, ko bodo lahko dežurni učenci v razredu.

Za malico smo imeli krofe, da smo se posladkali, kot se za pravi pustni torek tudi spodobi.

Ema Gracel, 8. b

FOTOGALERIJA (N. MALENŠEK, 8. B)