V petek, 15. februarja 2019, je v šoli potekal tehniški dan za učenke in učence 8. razreda s skupno temo kulturna dediščina. Tehniški dan je potekal v dveh skupinah. Prva skupina je obdelovala les v učilnici tehnike in tehnologije, druga pa izdelovala stop motion animacije v multimedijski učilnici.

Ker je v Mirni Peči kar nekaj kozolcev in toplarjev, ki so del kulturne dediščine, smo se v skupini, ki je obdelovala les, odločili, da bomo te tudi izdelali. V petih šolskih urah je nastal en toplar in en dvojni kozolec.

Skupina, ki je ustvarjala animacije, pa se je osredotočila na mirnopeško ljudsko izročilo. Nekaj kratkih filmov, ki temeljijo na pripovedki “Pri pastirjih na Žabjeku” Janeza Trdine, pesmi “Cvet v Ajdovski jami” Toneta Pavčka in pripovedi o nastanku imena kraja Mirna Peč, si lahko ogledate spodaj.