Učenci 4. b razreda smo v šolskem letu 2018/ 2019 postali naj eko razred na šoli, saj smo bili najuspešnejši razred v seštevku vseh zbiralnih akcij zamaškov, kartuš, baterij in papirja. Za nagrado smo v ponedeljek, 17. 6. 2019, šolski dan preživeli na ranču Aladin, kjer smo spoznavali živali iz vsega sveta. V parku obdanem z gozdom in travniki bivajo kamela, nandu, muflon, ris, papige, rakun, zajčki, patagonske mare, prerijski pes, vitoroge ovce, mini prašički, oslički, gorski grivasti skakač ali gorska antilopa, lame, kamerunske ovce, nosati medvedki, kenguru, mini himalaske koze, mini quesant ovce, domača perutnina, mini poniji, divji prašič, jelen lopatar (damjak) in surikate. Preizkusili smo se v številnih tematskih igrah v labirintu iz koruze, pregnali čarovnico, metali na koš, streljali z lokom, sankali smo se na letnem sankališču, obstreljevali smo se s topovi z mehkimi žogicami, se preizkusili na plezalih, v igrah za ravnotežje… To je bil zelo poučen in zabaven šolski dan.

Mamice, očki, babice in dedki, hvala za vso pomoč pri zbiralnih akcijah!

Fotografije so na ogled v fotogaleriji.

Učenci 4. b in razredničarka Mojca Starešinič