V ponedeljek, 3. 6. 2019, smo imeli učenci 4. razreda predavanje Zdravstvenega doma Novo mesto. Tema predavanja je bila Varno na počitnice. Predavateljica ga. Petra Judež nam je na zelo zanimiv način predstavila vse nevarnosti, ki prežijo na otroke med počitnicami in skupaj z nami poiskala rešitve, da do nevarnih dogodkov sploh ne bi prišlo. Pogovorili smo se o nevarnostih v prometu, nujnosti nošenja čelade na kolesu ali rolerjih, nevarnostih o skakanju v vodo in preprečevanju poškodb ter preprečevanju sončnih opeklin in pregretja telesa na soncu. Dotaknili smo se tudi nevarnostih dela z ognjem in preprečevanjem požara, nevarnosti odrgnin, zlomov, ugriznin, ureznin ter s preprečevanjem poškodb in pravilno oskrbo ran. Izpostavili smo bolezni, ki jih prenašajo klopi, preventivo pred klopi in kako klopa odstraniti.

Četrtošolci z razredničarkama