V četrtek, 28. 11. 2019, je v športni dvorani Loka v Črnomlju potekalo področno prvenstvo za starejše dečke v malem nogometu. Nogometaši OŠ Toneta Pavčka so nastopili v skupini C, skupaj z OŠ Semič in OŠ Mirna. Učenci so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ SEMIČ in že na samem začetku tekme prejeli gol po napaki obrambe. Vendar so naši nogometaši prevzeli pobudo in v nadaljevanju tudi izenačili. Zadetek z razdalje je dosegel Aleks Grebenc. Žal pa veselje ni trajalo dolgo in še pred iztekom polčasa je nasprotnik zopet povedel. Tako je bil rezultat ob polčasu 1:2 za Semič. V drugem polčasu so nogometaši OŠ Toneta Pavčka oblegali nasprotnikov gol in imeli kar nekaj lepih priložnosti za zadetek, vendar žoga ni in ni hotela v gol. Ob koncu igre je bil rezultat enak kot ob polčasu. Z veliko sreče so na prvi tekmi zmagali nogometaši OŠ Semič, ki so postali tudi kasnejši zmagovalci skupine in tudi področnega prvenstva v malem nogometu za starejše dečke. Drugo tekmo so nogometaši OŠ Toneta Pavčka odigrali z vrstniki iz OŠ MIRNA. Igra naših nogometašev je bila še boljša in z več streli in napadi na nasprotnikov gol. Tako je v enem izmed napadov prišla žoga do Kevina Benkiča, ki je brez težav žogo preusmeril v gol. Rezultat ob polčasu je bil 1:0 za OŠ Toneta Pavčka. V drugem polčasu se je podobna igra nadaljevala. Priložnosti so se vrstile na eni in na drugi strani. Več od igre so imeli naši nogometaši, vendar te prednosti niso znali izkoristiti, da bi se lahko veselili končne zmage. Rezultat ob koncu tekme je bil 2:2. Drugi zadetek za OŠ Toneta Pavčka je dosegel Jaka Krevs. Žal je boljši rezultat OŠ Toneta Pavčka stala prva tekma, na kateri so bili boljši tekmec, z zelo slabo izvedbo strelov na gol. Naši nogometaši so osvojili končno 4.-6. mesto, nastopilo pa je 9 ekip. Kljub porazu in neodločenemu rezultatu so pokazali obilico nogometnega znanja, žal pa je zmanjkalo tudi kanček nogometne sreče. Za OŠ Toneta Pavčka so nastopili: KEVIN BENKIČ, ALEKS GREBENC, JAKA KREVS, ALEKS SMOLIČ, FILIP DUH, NIK GOLE in LAN MALUS. Učenci si za borbenost ter tehnično in taktično znanje zaslužijo zelo veliko pohvalo.