V ponedeljek, 10. 2. 2020, je v športni dvorani OŠ Toneta Pavčka potekal kvalifikacijski turnir za mlajše dečke v malem nogometu. Naši učenci so odigrali dve tekmi in obe zmagali. V prvi tekmi so se pomerili z vrstniki iz OŠ Vavta vas in zmagali z rezultatom 10:5. Nogometaši OŠ Toneta Pavčka so začeli zadevati gole že na samem začetku tekme in hitro povedli s 5:0. S takim tempom so nadaljevali do konca tekme. V igri so nastopili vsi nogometaši, ki so bili izbrani v ekipo. Na drugi tekmi so se pomerili z nogometaši OŠ Dolenjske Toplice. Ta tekma je bila rezultatsko najbolj izenačena. Nogometaši OŠ Dolenjske Toplice so borbeno vstopili v tekmo in po prvem polčasu je semafor kazal neodločen rezultat 3:3. Nogometaši OŠ Toneta Pavčka so imeli veliko priložnosti za zadetek, vendar jim je nasproti stal zanesljivi vratar in tako ubranil kar nekaj lepih in močnih strelov. V drugem polčasu so se nogometaši OŠ Toneta Pavčka zbrali in postavili stvari na svoje mesto ter s tremi goli postavili končni rezultat 6:3 in tako osvojili 1. mesto na kvalifikacijskem turnirju za mlajše dečke v malem nogometu.  Zadetke za OŠ Toneta Pavčka so prispevali naslednji nogometaši: po štiri zadetke sta prispevala Beno Kovačič in Filip Duh, tri zadetke je prispeval Matevž Kukman, dva zadetka je prispeval Nik Zupančič, po en zadetek so prispevali Nik Gole, Jurij Jarc in Jakob Krevs. V vratih pa sta stala Lan Bregač in Jure Gašperič. Naši nogometaši so prikazali odlično igro in se z borbenostjo in nepopustljivostjo vse do konca zasluženo uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Poleg Bena, Filipa, Matevža, Nika Zupančiča, Nika Goleta, Jurija, Jakoba, Lana in Jureta so ekipo naše šole sestavljali še: Bine Parkelj, Žiga Kužnik, Gašper Žmavc. Učenci so se z zmago uvrstili na področno tekmovanje, ki bo v sredo, 19. 2. 2020, v ŠD Loka Črnomelj.