Kraljevska noč v šoli

Učilnica 1. a razreda se je v enem tednu spremenila v kraljestvo, učenci pa v prave kraljeviče in kraljične. V petek, 9. 6. 2017, smo teden zaključili s kraljevsko nočjo v šoli. Ob 18. uri so se učenci vrnili v šolo in se naprej s kratkim programom predstavili svojim družinam. Predstavili so svoja kraljevska imena, zaplesali kraljevski ples in zapeli pesem Krof. Hitro so se morali posloviti od staršev, saj so prejeli pismo, da jim je Mična kraljična v gozdu skrila zaklad. Uspešno so morali rešiti 6 nalog in tako so našli zaklad. Po vrnitvi v šolo jih je čakala kraljevska večerja, po večerji pa kraljevske športne igre, nočni sprehod s svetilkami in kraljevska zabava v pižamah. Okoli 23. ure so prisluhnili še pravljici, potem pa se hitro predali kraljevskim sanjam. Zjutraj so se uredili, pospravili svojo kraljevsko spalnico in se odpravili na zajtrk. Ko so se vrnili v šolo, so jih nestrpno čakali že njihovi starši. Polni prijetnih vtisov so jim hiteli pripovedovati svoja kraljevska doživetja.

Tina Berkopec