EKOAKTIVNI - Učna ura malo drugače

V torek, 10. 10. 2017, se je naša 2. šolska ura odvijala malo drugače. Učenci 8. razreda nismo imeli klasične ure geografije, temveč nam je v okviru projekta Ekoaktivni o vodnem krogu v angleščini predavala poljska učiteljica. Poleg nas, osmošolcev, so se učne ure udeležili tudi učenci z Nizozemske, Poljske, iz Italije in Latvije.
V začetku nam je učiteljica povedala, koliko odstotkov vode je v našem telesu, potem pa nam je pokazala film, v katerem so bili predstavljeni razni načini varčevanja in izkoriščanja vode. Pogovarjali smo se, da so na Zemlji le 3% pitne oziroma sladke vode in pa kar 97% slanih vod. Zatem smo v skupinah razvrščali naša mnenja o uporabi vode doma, v športu in za osebno higieno.
Na koncu mi je bila najbolj všeč igra, imenovana Kahoot, preko katere smo preverjali pridobljeno znanje.

Anja Rožmanc, 8. a