Življenje, visoko, veliko, večno,
kličem ti: Dober dan!
in ti ponujam roko za srečno
skupno vandranje v kdovekam.
Skozi solzenja, cvetenja, zorenja,
na severni in na južni tečaj,
v dolino solz in na goro vstajenja
in zmeraj znova k sebi nazaj.
Dober dan, tisoč možnosti in dolžnosti.
Dober dan, posvečena norost.
Dober dan, mila ptica mladosti
in tvoja pesem: dar in skrivnost.
Dober dan, življenje! Silno in milo.
Kot na praznik prihajam v tvoj hram
in ti šepetam na uho besedilo
zaljubljenih: Rad te imam!

 

 

 

 

 

Banner1
Pavček 2

Dedki in babice na obisku

V petek, 15. 12. 2017, so v šolo prišli dedki in babice naših učencev. Tretjo šolsko uro so se s svojimi vnuki in vnukinjami udeležili pouka. Skupaj so ustvarjali različne izdelke in izvedeli, kako pouk poteka danes.
 
Četrto šolsko uro so učenci in učitelji zanje pripravili proslavo. Ravnatelj jih je spodbudno nagovoril, da ko pridejo, je v naši šoli praznik. Goste so navdušili učenci pevskega zbora ter harmonikarji, ki so zaigrali dve pesmi in jih z zvoki harmonike razvajali tudi kasneje ob pogostitvi. Izvedeli so tudi, da je šola aktivna na pesniških natečajih ter na glasbenem področju.
 
Po končani proslavi so se okrepčali z dobrotami, ki so jih pripravili učenci kuharskega krožka. Vsi so zadovoljni odšli domov.
 
 
Samo Brudar in Matej Cesar, člana novinarskega krožka
 

Spletna stran OŠ Toneta Pavčka uporablja piškotke. Ti ne shranjujejo Vaših osebnih podatkov. Več o piškotkih ...