Teden Rdečega križa: bazar Igre nekoč in danes

Teden Rdečega križa: bazar Igre nekoč in danes

V torek, 8. maja, smo se nekateri učenci drugega, tretjega in četrtega razreda udeležili bazarja na Rdečem križu v Novem mestu. Ko smo ob 9.00 prišli tja, smo pripravili našo stojnico. Predstavljali smo igre pismo, keglanje in piščali iz bezgovih vej in rogovi iz lubja. Te igre so se v starih časih igrali naši dedki in babice. Ko smo vse pripravili, smo šli pogledat še druge stojnice. Tam so predstavljali igre ristanc, gumitvist, špana, kozla zbijat, bela lilija, hoja na hoduljah, izdelovanje igrač iz slame in še veliko drugih. Igranje in izdelovanje je bilo zelo zabavno. Na koncu je vsaka šola predstavila svoje igre. Predstavniki so se slikali. Predsednik je podelil priznanja za sodelovanje. Po prireditvi smo se odpeljali nazaj v šolo. Ta dan nam je bil zelo všeč in še dolgo se ga bomo spominjali.

Lana Kolenc in Manca Nose, 4. b