Erasmus+ Sicilija

Skupina učencev in učiteljev OŠ Toneta Pavčka biva v kraju Marsala na Siciliji in sodeluje v eko tednu, ki poteka na osnovni šoli 2 Circolo Didattico Cavour. V ponedeljek, 28. 5. 2018, smo se udeležili prijetnega sprejema na osnovni šoli, si ogledali šolo in se seznanili z njenim delovanjem. Sledil je ogled mesta Marsala in sprejem na občini, kjer so nam predstavniki občine zadolženi za ekologijo predstavili sistem ravnanja z odpadki. V torek, 29. 5. 2018,  smo učenci partnerskih  šol sodelovali na delavnicah, predstavili  eko igre ter  naše delo v projektu. V popoldanskem času smo si ogledali veterne in sončne elektrarne, za konec pa goro Erice. V sredo, 30. 5. 2018, smo dopoldne preživeli v razredih in sodelovali na učnih urah, ki so jih izvedli učitelji partnerskih šol. V četrtek, 31. 5. 2018, je dan potekal ob in na morju. Preizkusili smo se v jadranju in surfanju, popoldne pa smo se z ladjico odpeljali na otok Motzia, na katerem je nacionalni park.

Več v galeriji.

Imamo se lepo in lepo vas pozdravljamo.

Samo, Ema, Lea, Pia, Anja in Jana z učitelji