Sreča se zmeraj z nesrečo brati.
Tako stare knjige uče.
A človek ne neha vérovati
in za srečo kakor za zvezdo gré.

 

Tako živi sreča svojo posebno zgodbo
med stvarmi in med ljudmi,
ki jo poslušajo kot znano godbo,
ki ni resnična, a milo zveni.

 

A sreča ni v glavi in ne v daljavi,
ne v žepu ali pod palcem zaklad.
Sreča je, če se delo dobro opravi
in če imaš koga rad.

 

Potem v tebi dve sreči gorita.
Dve sonci v srcu. Dvoje svetil.
Od njiju je luč okrog tebe razlita,
ko romaš za zvezdo, k sebi, na cilj.

 

 

 

 

Banner1
Pavček 1

ŠOLSKI VRT

Delo na šolskem vrtu določa ritem narave, ritem življenjskih procesov. Naša šola si prizadeva, da otroci spremljajo razvoj rastlin od semena do plodov. Poznavanje vrtnega ekosistema je temelj zdrave prehrane. Otroci vse več časa preživijo v virtualnih svetovih. Naša šola bo poskrbela za posreden stik z naravo in pridelavo hrane. Učence bomo poskušali navdušiti za sobivanje z naravo, spremljanje rasti in razvoja rastlin. Povpraševanje po kakovostnih in ekoloških izdelkih narašča, zato je pomembno, da otroci spoznajo, kako pomembna in dragocena dobrina je doma pridelana hrana.

Kurenti so odgnali zimo, narava se počasi prebuja iz zimskega spanja. Spomladi se začnejo že prve aktivnosti na vrtovih. Zavihali smo rokave in upamo, da bomo že kmalu opazili prve rezultate našega dela.

Slike bomo sproti objavljali na spletni strani šole.

IMG 0467IMG 0469

IMG 0459

Vabljeni k ogledu.

Urša Zupančič in Nataša Trajkovski ter učenci OŠ Toneta Pavčka

Spletna stran OŠ Toneta Pavčka uporablja piškotke. Ti ne shranjujejo Vaših osebnih podatkov. Več o piškotkih ...