Naravoslovni dan v 4. razredu - Voda

V četrtek, 13.4.2017, smo imeli v 4. a in 4. b razredu naravoslovni dan na temo voda. Delo je potekalo ob reki Temenici. Po malici smo se pogovorili o varnosti v prometu ter pravilih dela ob reki. Nato smo se odpravili v Mirno Peč, kjer nas je pri čistilni napravi sprejela ga. Andrea Cesar, mamica naše sošolke Altee Ronje Cesar, ki nam je predstavila delovanje čistilne naprave in sistem čiščenja odpadnih voda. Nato smo spoznavali lastnosti vode in vrednotili stanje reke Temenice. Na dveh merilnih mestih smo opazovali, zapisovali in primerjali strugo in brežino, rastlinstvo in živalstvo v strugi ter na brežini, merili temperaturo, hitrost toka, vsebnost kisika, ph in prevodnost. Delali smo v osmih skupinah po 4 učenci. Ugotovitve smo zapisovali v učne liste. Pri delu smo bili pri zelo aktivni, saj nas raziskovanje vode in življenja ob vodi zelo pritegnilo. Izjemno navdušeni smo bili, ker smo na kamnih, ki smo jih potegnili iz Temenice, našli veliko živali. Najbolj zanimive so bile pijavke, ki so se hitro prisesale na prste, če si se jih dotaknil. Ugotovili smo, da je življenje ob reki in v reki Temenici zelo bogato, kar dokazuje, da je reka čista.

Raziskovalni način učenja nam je bil zelo všeč in dan je prehitro minil. Ge. Cesarjevi smo se zahvalili za resnično dobro in zelo strokovno sodelovanje, se poslovili in se vrnili v šolo.

Četrtošolci z razredničarkama

fotogalerija