Več sladkorja je manj zdravja

Ali veste, koliko sladkorja popijete v raznih pijačah? Ne? Potem pridite pred razreda drugošolcev, kjer si lahko ogledate razstavo, koliko sladkorja vsebujejo različne pijače. Drugošolci so raziskovali, koliko sladkorja je v pijačah, po katerih zelo radi posegamo. Izbrane pijače in vsebnost sladkorja v njih so pritrdili na desko in pred razredom pripravili razstavo. Ta dan pa so spekli tudi pirin kruh in pripravili zdrave namaze iz skute, kisle smetane, različnih semen in zelišč, kar so z veseljem tudi pojedli.

Predvsem pa smo s tehniškim dnem opozorili, kaj lahko sami naredimo za zdrav način življenja.

Polona Zoran Perko