Življenje, visoko, veliko, večno,
kličem ti: Dober dan!
in ti ponujam roko za srečno
skupno vandranje v kdovekam.
Skozi solzenja, cvetenja, zorenja,
na severni in na južni tečaj,
v dolino solz in na goro vstajenja
in zmeraj znova k sebi nazaj.
Dober dan, tisoč možnosti in dolžnosti.
Dober dan, posvečena norost.
Dober dan, mila ptica mladosti
in tvoja pesem: dar in skrivnost.
Dober dan, življenje! Silno in milo.
Kot na praznik prihajam v tvoj hram
in ti šepetam na uho besedilo
zaljubljenih: Rad te imam!

Shema šolskega sadja in zelenjave

Naša osnovna šola tudi v letošnjem šolskem letu sodeluje v evropskem sistemu razdeljevanja sadja in zelenjave, ki ga finančno podpira Evropska skupnost.

Shema šolskega sadja in zelenjave (SŠSZ) je promocijski ukrep Skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave. Namen tega ukrepa je spodbuditi trend porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih, ki prav tako povečuje tveganje za nastanek številnih kroničnih nenalezljivih bolezni sodobnega časa. Evropska unija je državam članicam namenila določeno finančno pomoč za brezplačno razdeljevanje svežega sadja in zelenjave učencem, pri čemer pa je velik poudarek tudi na izobraževalnih in promocijskih aktivnostih.

V vednost učencem in obiskovalcem šole bo v šolski jedilnici do avgusta visel plakat, na katerem bo predstavljeno, da šola tudi v tem šolskem letu sodeluje v evropskem sistemu razdeljevanja sadja in zelenjave.

Petra Kos

SSS