Življenje, visoko, veliko, večno,
kličem ti: Dober dan!
in ti ponujam roko za srečno
skupno vandranje v kdovekam.
Skozi solzenja, cvetenja, zorenja,
na severni in na južni tečaj,
v dolino solz in na goro vstajenja
in zmeraj znova k sebi nazaj.
Dober dan, tisoč možnosti in dolžnosti.
Dober dan, posvečena norost.
Dober dan, mila ptica mladosti
in tvoja pesem: dar in skrivnost.
Dober dan, življenje! Silno in milo.
Kot na praznik prihajam v tvoj hram
in ti šepetam na uho besedilo
zaljubljenih: Rad te imam!

Vzgojni načrt

Vzgojno delovanje vsaka osnovna šola opredeli v vzgojnem načrtu. To je dokument, v katerem so opredeljene vrednote, za katere si šola prizadeva, načini vzgojnega delovanja in sodelovanja s starši pri njegovem uresničevanju.

Pri nastajanju in uresničevanju vzgojnega načrta sodelujejo učenci, starši in delavci šole. Pri tem se upošteva veljavno zakonodajo, značilnosti okolja, v katerem se šola nahaja ter mnenja vseh udeležencev v procesu vzgoje in izobraževanja.

V OŠ Toneta Pavčka je imenovana strokovna skupina, ki spremlja uresničevanje vzgojnega načrta. Sestavljajo jo Renata Fink Husić, Sanja Pavlinić Vidic, Gordana Kmetič, Barbara Goršič in Mateja Ancelj. Vsako leto se s pomočjo vprašalnikov opravi evalvacija in na njeni podlagi se pripravijo spremembe vzgojnega načrta.

Naše vrednote so:

1. učenje,

2. skrb za zdravje,

3. odgovornost,

4. spoštovanje.

Zavedajmo se, da je najboljši način vzgajanja naš osebni zgled.

Učenje

Spoštovanje