Življenje, visoko, veliko, večno,
kličem ti: Dober dan!
in ti ponujam roko za srečno
skupno vandranje v kdovekam.
Skozi solzenja, cvetenja, zorenja,
na severni in na južni tečaj,
v dolino solz in na goro vstajenja
in zmeraj znova k sebi nazaj.
Dober dan, tisoč možnosti in dolžnosti.
Dober dan, posvečena norost.
Dober dan, mila ptica mladosti
in tvoja pesem: dar in skrivnost.
Dober dan, življenje! Silno in milo.
Kot na praznik prihajam v tvoj hram
in ti šepetam na uho besedilo
zaljubljenih: Rad te imam!

INTERESNA DEJAVNOST RECIKLIRANJE

Pri interesni dejavnosti RECIKLIRANJE za ustvarjanje uporabljamo odslužene predmete, iz katerih izdelamo nove uporabne in dekorativne predmete. Pri delu učenci razvijajo ustvarjalnost, inovativnost in samostojnost ter se učijo timskega sodelovanja. Učenci ob usvajanju skrbi za okolje in trajnostni razvoj po končanem delu v šoli ideje posredujejo prijateljem, staršem in s tem vplivajo na zmanjšanje količine odpadkov ter se vzgajajo v okoljsko ozaveščene Zemljane. Z ustvarjalnim recikliranjem pridobivajo veščine in znanje za vseživljenjsko učenje. Svoje delo in izdelke dokumentirajo in zdelajo PPT predstavitve, ki jih bodo objavljali na šolski spletni strani pod zavihkom interesne dejavnosti ter na spletni strani mednarodnega projekta Erasmus+ - Ecoactive. Z izdelki sodelujejo tudi na razpisih Ekošole, pripravijo razstavo izdelkov na šolski razstavi in na prireditvi ob Dnevu Zemlje v Novem mestu.

Mentorica ID RECIKLIRANJE: Mojca Starešinič

Darila iz odpadnega materiala

Dekorativni pladnji iz časopisnega papirja

Katapulti