Na dan zemlje, 22. aprila, smo se učenke od 4. do 7. razreda, ki  obiskujemo interesno dejavnost Recikliranje, odpravile na Glavni trg v Novo mesto. Z nami so bile učiteljice Mojca Starešinič, Simona Ogulin in Petra Kos. Na stojnici smo se predstavile z izdelki iz recikliranega materiala, ki so nastajali skozi celo šolsko leto. Tudi učenci iz drugih šol so na stojnicah predstavili svoje izdelke. Obiskovalcem je bil na voljo tudi kviz, za pravilno rešenega je posameznik prejel nagrado. Iz naše šole so nagrado prejele Hana Verhovec, Maja Cesar in Nastja Smrke. Na odru so se učenci in učenke predstavili z raznimi točkami. Nastopil je tudi Jernej Kozan, zmagovalec oddaje Slovenija ima talent. Bil je odličen. Za zaključek je na odru nastopila še glasbena skupina. Pred povratkom v šolo smo si kupile balone. V šolo smo prišle ob 12.30, vrnile smo se k pouku.
Ta dan se nama je vtisnil v spomin.

Maja in Hana, 6. a