V četrtek, 18. 5. 2017, smo imeli učenci 5. razreda ekskurzijo. Potepali smo se po Notranjski. Izpred šole smo krenili ob 7. uri. Pot nas je najprej vodila v Rakov Škocjan, kjer smo si pogledali različne naravne znamenitosti (udarne jame, mali in veliki naravni most, ponikalnico Rak …). Po slastni malici smo nadaljevali pot v Loško dolino na grad Snežnik. Kustosinja gradu nas je popeljala po prostorih in nam slikovito prikazala življenje na gradu. Gospodje Snežniški so bili prvič omenjeni v 13. stoletju. Do danes pa je bil grad že večkrat obnovljen.

Po ogledu gradu smo imeli postanek ob Cerkniškem jezeru, kjer nam je vodnik Alojz predstavil značilnosti in zanimivosti našega največjega presihajočega jezera.

Na poti domov smo se ustavili še v znameniti cerkvi sv. Volbenkav Zelšah. Za slovenski prostor je posebna zaradi tlorisa v obliki triperesne deteljice in izjemne akustike.

Prijetno utrujeni in polni novih vtisov smo se ob 15.15 vrnili v Mirno Peč, kjer so nas pred šolo pričakali starši.

Učenci 5. razreda

splet