V četrtek, 29. marca, je v OŠ Žužemberk potekalo 12. lokalno tekmovanje ekip prve pomoči. Udeležilo se ga je 13 ekip osnovnih šol iz dolenjske regije. Ekipo naše šole so zastopali Maja Berk, Urban Matko, Nejc Rožmanc, Valerija Gašperič, Jana Jarc in Natalija Vodopivec. Tekmovanje je bilo sestavljeno iz teoretičnega in praktičnega dela. Pri teoretičnem delu je bilo potrebno znanje o zgodovini RK in teoretično znanje o nudenju prve pomoči pri poškodbah. Pri praktičnem delu pa je bilo potrebno oskrbeti poškodbe na treh postajah. Organizatorji so poudarili, da je namen tekmovanja ozaveščanje in izobraževanje mladih, kako pomagati ljudem pri poškodbah in v stiski. Seveda pa so na koncu razglasili prve tri ekipe, vse ostale so zasedle četrto mesto. Tako smo tudi mi osvojili četrto mesto (osvojili smo 845 točk). Ob pripravah na tekmovanje smo se naučili, kako pomagati poškodovanim, in si na tekmovanju nabrali zanimive izkušnje. Povezali smo se kot ekipa, med sabo smo se spodbujali in spoznali, kaj pomeni pomagati človeku, ko ta potrebuje pomoč.
Na regijsko tekmovanje se je uvrstila zmagovalna ekipa, to je ekipa OŠ Vavta vas.

Zdenka Mežan, mentorica

prva pomoc 2018