Da bi približali pomembnost učenja tujega jezika izven šolskih učilnic, smo jezikovne dneve, s katerimi smo v OŠ Toneta Pavčka obeležili 26. september, Evropski dan jezikov, osnovali v dveh delih.

V prvem delu so učenci in učenke 9. razreda pri izbirnem predmetu nemščina izbrane stare pripovedi iz lokalnega okolja prevedli v nemški jezik. Učenci in učenke 8. razreda so te pri dodatnem pouku angleščine prevedli v angleščino, učenci in učenke od 7.  do 9. razreda pa so jih prebrali in posneli. Ob Evropskem dnevu jezikov smo na začetku vsake šolske ure po šolskem radiu predvajali nastale radijske zgobe, po glavnem odmoru pa pripravili tudi daljšo radijsko oddajo. Posnetke pripovedk lahko poslušate na spodnjih povezavah: Pripovedka o toči, Pripovedka o žabi, Legenda o imenu kraja, Zlato tele v hibu sv. Ane in O fantu iz Jablana.

V drugem delu so učenci 3., 5., 7. in 8. razreda izdelali različne plakate, ki smo jih razstavili v šolski avli. Učenci in učenke 3. razreda ter 2. triade so v povezavi s šolskim projektnim delom Kmetijstvo v Mirni Peči predstavili poimenovanja za različne domače živali v angleščini, nemščini in francoščini, učenci in učenke 5. razreda pa so tudi raziskali, kako se te živali oglašajo v različnih jezik. Učenci in učenke 7. razreda so poiskali različne abecede, učenci 8. razreda pa se naučili abecedo znakovnega jezika, jo fotografirali in predstavili na plakatu. Nastala je še vrsta drugih plakatov, ki si jih lahko ogledate v albumu fotografij. Učenci in učenke so od 25. do 27. septembra lahko rešili kopijo priročnika tajnega agenta, ki je vsebovala jezikovne naloge in izzive, ter jo vrnili v šolsko knjižnico. Iz vrnjenih priročnikov smo izžrebali 6 učencev in učenk, ki so prejeli nagrade.