V sredo, 23. 10. 2019, je v Dolenjskih Toplicah potekal kvalifikacijski turnir za starejše dečke v malem nogometu. Naši učenci so odigrali tri tekme in prav vse zmagali. V prvi tekmi so se pomerili z vrstniki iz OŠ Žužemberk in zmagali z rezultatom 5:1. Poznalo se je, da je to prva resna tekma po dolgem času in žoga kar ni hotela v nasprotnikov gol. Uvodna nervoza je popustila in nogometaši OŠ Toneta Pavčka so začeli zadevati in uspešno pripeljali tekmo do konca. Na drugi tekmi so se pomerili z nogometaši OŠ Vavta vas. Zopet so pokazali pravo mero borbenosti in nogometnega znanja in tekmo zmagali z rezultatom 4:1. Tretja tekma je bila rezultatsko najbolj izenačena. Domačini OŠ Dolenjske Toplice so borbeno vstopili v tekmo in takoj na začetku povedli z 1:0. Vendar so naši učenci kmalu izenačili na 1:1. Nekoliko se je že poznala utrujenost, saj je bila to tretja tekma zapovrstjo. Ob koncu polčasa je zopet popustila koncentracija in že je nasprotnik vodil z  2:1. V drugem polčasu so se nogometaši OŠ Toneta Pavčka ponovno zbrali in postavili stvari na svoje mesto ter z golom Kevina v zaključku tekme povedli z 3:2 in tako osvojili 1. mesto na kvalifikacijskem turnirju za starejše dečke v malem nogometu.  Zadetke za OŠ Toneta Pavčka so prispevali trije nogometaši: sedem zadetkov je prispeval Kevin Benkič, tri zadetke je prispeval Aleks Grebenc  in dva Nik Gole.  Nogometni gol pa je branil Lan Malus in prejel samo štiri zadetke. Naši nogometaši so prikazali odlično igro in se z borbenostjo in nepopustljivostjo vse do konca zasluženo uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Poleg Kevina, Aleksa, Nika in Lana so ekipo naše šole sestavljali še: Timotej Smrke, Aleks Smolič in Filip Duh. Učenci so se z zmago uvrstili na področno tekmovanje, ki bo v četrtek, 28. 11. 2019, v ŠD Loka Črnomelj.