V soboto, 23. 11. 2019, je v športni dvorani Marof v Novem mestu potekalo področno prvenstvo za starejše dečke v košarki. Naši košarkarji so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Grm in izgubili z rezultatom 30:64. V prvi in drugi tretjini so se košarkarji OŠ Toneta Pavčka še privajali in iskali občutke za igro medtem ko so v zadnji tretjini že zaigrali, tako kot je treba in zadnjo tretjino izgubili za dve točki, 14:16. Ekipa OŠ Grm je postala tudi zmagovalka področnega prvenstva v košarki. Sledila je druga tekma v skupini, v kateri so se naši košarkarji pomerili z OŠ Loka Črnomelj. Košarkarji so bili v vseh delih igre boljši od nasprotnika in zmagali z rezultatom 53:13. Prikazali so odlično igro tako v obrambi, še bolj pa v napadu. Sledila je polfinalna tekma z OŠ Center.  Ekipa OŠ Toneta Pavčka se je zelo enakovredno kosala s precej višjimi in izkušenejšimi košarkarji OŠ Center. Končni rezultat tekme je bil 36:61. Boljši rezultat je košarkarje stala druga tretjina, ki so jo nasprotniki dobili za 11 točk. Kljub porazu so se košarkarji zbrali in pogumno začeli tekmo za tretje mesto z OŠ Bršljin. Kmalu se je pokazalo, da je nasprotnik boljši, našim košarkarjem pa se je že poznala utrujenost in posledično tudi zbranost in natančnost. Z razliko od prejšnje tekme je bila druga tretjina boljša in jo je nasprotnik dobil samo za 5 točk. Končni rezultat tekme je bil 24:59. Ekipa OŠ Toneta Pavčka je zasedla končno četrto mesto, kar je zelo lep uspeh. V košarkarski ekipi starejših dečkov naše šole so nastopili: URBAN MATKO, SAŠO NOVINEC, TIMOTEJ SMRKE, ALEKS SMOLIČ, MATJAŽ RUS, ANŽE FARTELJ, TEVŽ KUPLJENIK, JURE BOBNAR, JURIJ JARC, BENO KOVAČIČ IN JAKOB FORTUNA. Najboljši strelci OŠ Toneta Pavčka so bili: SAŠO NOVINEC (37 točk), URBAN MATKO (25 točk), MATJAŽ RUS (17 točk), ALEKS SMOLIČ (16 točk), TIMOTEJ SMRKE (16 točk), BENO KOVAČIČ (10 točk), ANŽE FARTELJ (10 točk), JURE BOBNAR, TEVŽ KUPLJENIK IN JURIJ JARC (po 4 točke). Učenci so se dostojno predstavljali in tekmovali z močnejšimi, višjimi in bolj izkušenimi nasprotniki.

Čestitke za borbenost in prikazano igro!