V ponedeljek, 24. 2. 2020, so v šoli potekale počitniške gibalne delavnice in sicer v telovadnici, trim kabinetu, avli in na hodniku prve triade. Udeležilo se jih je 43 učencev od 1. do 4. razreda.

Zjutraj smo se zbrali v šolski avli. Na začetku smo se v športni dvorani skupaj ogreli z igrama Hobotnice in Atomčki, nato so se učenci razdelili v štiri skupine (od 10 do 12 učencev v skupini). Delo v vsaki skupini je trajalo 30 minut, potem so se učenci zamenjali. Vsaka skupina je torej obiskala vse štiri delavnice. Učenci so bili za delo zelo motivirani. Igre, ki smo jih pripravile učiteljice, so bile naslednje:

1.skupina: Ristanc, Zemljo krast, Ali je kaj trden most? in Slepe miši;

2. skupina: Kamen, škarje, papir, štafetne igre v krogu, Dežela klobukov, Zakladi, bansi: Los, Indijanček ter Komar;

3. skupina: Tri v vrsto, Zbijanje kegljev, Ročni nogomet, Ujemi in zadeni, bansi: Morski pes, Pingvini ter Konj;

4. skupina: Gremo na izlet, Dan noč, Kitajski zid, poligon in Hokej s teniško žogico.

Prehode učencev od delavnice do delavnice smo spremljale učiteljice. Z delom na vseh delavnicah smo zaključili ob 11.50. Do prihoda staršev so se učenci prosto družili v dvorani in avli. Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

Vilma Fabjan in Tadeja Moravec