V torek, 22. septembra 2020 smo s prireditvijo obeležili 5. obletnico šolske rastoče knjige. Vitrino, ki se nahaja v šolski avli smo obogatili s petimi različnimi deli: z zbornikom šolskega pesniškega natečaja Pavčkove vitice z naslovom Sreča, s publikacijo raziskovalne naloge Lojzeta Slaka z naslovom Spomini na moža iz doline tihe in publikacijo o šolskem projektnem delu Kulturna dediščina v Mirni Peči. Poleg zbornika in publikacij naše šole smo v rastočo knjigo vložili tudi knjigi dveh Mirnopečanov, knjigo gospoda Gabrijela Obrekarja z naslovom Lepi spomini z gorskih poti in knjigo avtorice Anice Levstik z naslovom Rodbina Barbo, s katero smo spregovorili tudi nekaj besed o njenem ustvarjanju.

Utrinke iz prireditve si lahko ogledate v fotogaleriji.

Monika Juršić