Spoštovani starši,

tudi letos Območno združenje RKS organizirala letovanje za otroke in učence, stare od 5 do 14 let na Debelem rtiču.

Termini obeh letovanj so:

1. od 3. 7. 2021 do 10. 7. 2021
  2. od 10. 7. 2021 do 17. 7. 2021
  3. od 17. 7. 2021 do 24. 7. 2021

Prispevek je enak za obe letovanji:  24,50 eur za en teden na otroka.

Zdravstveno letovanje otrok je namenjeno otrokom s pogostimi zdravstvenimi težavami in je primerno za otroke, ki obolevajo za:

• alergijami, kožnimi obolenji, obolenji dihal, astmo;
  • težavami v prehranjevanju, prehranjenost, podhranjenost;
  • motnjami pozornosti.

Obrazec – Prijavo na letovanje, izpolni zdravnik. Skupaj z dokazilom o plačanem prispevku in izjavo staršev jo posredujete na OZ RKS Novo mesto.

Pravico do socialnega letovanja imajo otroci, katerih starši prejemajo denarno socialno pomoč ali najnižje dohodke (do 450 € na družinskega člana), ki jih izkazujejo v veljavno odločbo o otroškem dodatku.

Poleg prijavnega obrazca, ki ga izpolnite starši, priložite še potrdilo o plačanem nakazilu in Izjavo staršev.

Prijave zbirajo do zapolnitve mest (za zdravstveno letovanje otrok iz občine Mirna Peč 16, za socialno pa 4) ali do 1. 7. 2021.

Prijave lahko starši oddate:

– osebno na RKS OZ Novo mesto, Ulica Slavka Gruma 54a

– na elektronski naslov: letovanje.rknm@gmail.com

Za informacije je objavljena telefonska številka: 07 6 000 670

Vse informacije za starše so objavljene na spletni strani: Letovanje otrok na Debelem rtiču | OZRK Novo mesto