29. september je dan, ki je za našo šolo še posebej pomemben. Na ta dan se vsako leto spominjamo rojstva pesnika Toneta Pavčka, po katerem naša šola nosi ime.

Dan smo pričeli s kulturnim programom, katerega rdeča nit je bila Pavčkova poezija, program pa so dopolnili letošnji prvošolci, ki so po uspešno prestanem testu postali enakopravni člani Skupnosti učencev OŠ Toneta Pavčka.

Učenci od 1. do 4. razreda so dan nadaljevali s kulturnim dnem, v katerem so pobliže spoznavali Toneta Pavčka in njegovo delo, učenci 3. in 7. razreda pa so odšli do Pavčkovega doma v Šentjuriju. Ostali učenci bodo kulturni dan obeležili v naslednjem tednu – tednu otroka. Učenci 8. in 9. razreda bodo obiskali Cankarjevo spominsko hišo in Trubarjevo domačijo, učenci 5., 6. in 7. razreda pa bodo odšli v Novo mesto, kjer si bodo ogledali razstavi in se udeležili delavnic v Jakčevem domu in Dolenjskem muzeju ter si ogledali Frančiškanski samostan ter njegovo bogato knjižnico.

Tone Pavček je v pozitivnem vzdušju ponovno združil vse mirnopeške učence in jim vlil poguma za uspešno šolsko leto.  

Fotografije na povezavi.

Mojca Novak