Na letošnjem literarnem natečaju, že osmem po vrsti, so ustvarjalnemu pesnjenju mladim pesnikom in pesnicam pot kazali verzi Toneta Pavčka v pesmi Drobtinice. Sodelovalo je 195 učenk in učencev iz 21 osnovnih šol z območja Dolenjske, Bele krajine, Posavja in Štajerske. V zborniku se predstavljajo z 228 pesmimi.

Vsi mladi literarni ustvarjalci ste zopet pokazali in dokazali, da srčno ljubite poezijo.

Vsem sodelujočim učencem naše šole izrekamo pohvalo in zahvalo za sodelovanje. Še posebej pa smo ponosni, da sta se v finalni izbor devetih najboljših pesnikov uvrstila kar dva naša učenca, Eva Čelofiga in Svit Krevs. Obema iskreno čestitamo!

Naj vas njuni pesmi popeljeta v prijetno prebiranje še ostalih pesmi, ki jih najdete v zborniku Drobtinice na povezavi.

                                                                                                                                                                              Mojca Žefran