V sredo, 22. 12. 2021, je v športni dvorani Loka v Črnomlju potekalo področno prvenstvo za starejše dečke v malem nogometu. Nogometaši OŠ Toneta Pavčka so nastopili v skupini C, skupaj z OŠ Metlika in OŠ Šmihel. Učenci so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Metlika. Že na samem začetku so pokazali, kako dobro znajo igrati nogomet in kmalu povedli. Prvi gol je zadel Filip Duh. Tudi nasprotnik je imel nekaj priložnosti za dosego zadetka. Najlepša je bila po izvajanju kazenskega udarca iz sedmih metrov. Pri branjenju se je izkazal naš vratar Lan Bregač in močan strel obranil. Kmalu so nogometaši OŠ Toneta Pavčka povedli z 2:0. Po lepi podaji pred gol je zadel Beno Kovačič. V drugem polčasu so nogometaši OŠ Toneta Pavčka oblegali nasprotnikov gol in imeli kar nekaj lepih priložnosti za zadetek, vendar žoga ni in ni hotela v gol. Ob koncu igre je bil rezultat enak kot ob polčasu. Drugo tekmo so nogometaši OŠ Toneta Pavčka odigrali z vrstniki iz OŠ Šmihel. Igra naših nogometašev je bila še boljša in z več streli in napadi na nasprotnikov gol. Rezultat ob polčasu je bil 0:0. V drugem polčasu se je podobna igra nadaljevala. Priložnosti so se vrstile na eni in na drugi strani. Več od igre so imeli naši nogometaši, vendar te prednosti niso znali izkoristiti, da bi se lahko veselili končne zmage. Rezultat ob koncu tekme je bil 0:0. O uvrstitvi v finale je odločala tekma med OŠ Metlika in OŠ Šmihel. Povedla je OŠ Metlika, nasprotnik pa ob koncu polčasa izenačil. Po prvem delu igre je kazalo na uvrstitev v finale. Žal pa so nogometaši OŠ Šmihel v drugem polčasu zadeli še tri gole in zmagali s končnim rezultatom 4:1. Kljub zmagi in neodločenemu rezultatu in brez prejetega gola se našim nogometašem ni uspelo uvrstiti v finale. Osvojili so končno 4.-6. mesto, nastopilo pa je 9 ekip. Pokazali so obilico nogometnega znanja, žal pa je zmanjkalo tudi kanček nogometne sreče. Za OŠ Toneta Pavčka so nastopili: FILIP DUH, NIK GOLE, BENO KOVAČIČ, JURIJ JARC, ANŽE ROVŠEK, NIK ZUPANČIČ, ALEN KULETIĆ, OŽBEJ KAJIČ, MATEVŽ FARTELJ, MATEVŽ KUKMAN in LAN BREGAČ. Učenci si za borbenost ter tehnično in taktično znanje zaslužijo zelo veliko pohvalo.