V ponedeljek, 20. 12. 2021, je v športni dvorani OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči potekalo področno prvenstvo za starejše dečke v košarki. To je bil prvi takšen dogodek v naši lepi športni dvorani. Nastopilo je pet košarkarskih ekip: OŠ Toneta Pavčka, OŠ Loka Črnomelj, OŠ Center, OŠ Bršljin in OŠ Šmihel. Naši košarkarji so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Center in izgubili z rezultatom 20:38. V prvi tretjini so se košarkarji OŠ Toneta Pavčka še privajali in iskali občutke za igro. Že v drugi tretjini, ki so jo dobili za eno točko, so zaigrali tako kot znajo. Žal v zadnji tretjini niso uspeli nadoknaditi zaostanka, napravili v veliki želji po dobrem rezultatu tudi kakšno napako preveč, vendar se borili do zadnje sekunde. Ekipa OŠ Center je postala tudi zmagovalka področnega prvenstva v košarki. Sledila je druga tekma, tekma za tretje mesto, v kateri so se naši košarkarji pomerili z OŠ Bršljin. Ponovno sta bili dve tetjini tekme nekoliko slabši, ena pa zelo dobra. Končni rezultat je bil 20:39 za nasprotnike. Ekipa košarkarjev OŠ Toneta Pavčka je osvojila 4. mesto. Kljub porazoma so prikazali, da znajo in zmorejo igrati dobro košarko v razmeram, ki sedaj krojijo delo in življenje v šoli. V košarkarski ekipi starejših dečkov naše šole so nastopili: NEJC ROZMAN, JURIJ JARC, BENO KOVAČIČ, JAKOB FORTUNA, FILIP DUH, ŽAN UDOVČ, RIHARD OVNIK, LENART KUPLJENIK, JANŽ PROGAR BRINJEVEC, MATEVŽ FARTELJ, DAVID GORENC, MAKS PROGRA BRINJEVEC in SVIT KREVS. Najboljši strelci OŠ Toneta Pavčka so bili: BENO KOVAČIČ (14 točk), NEJC ROZMAN (9 točk), JANŽ PROGAR BRINJEVEC (9 točk), JURIJ JARC (6 točk) in DAVID GORENC (2 točki). Učenci so se dostojno predstavljali in tekmovali z močnejšimi, višjimi in bolj izkušenimi nasprotniki.

Pohvaliti je potrebno tudi učence, ki so skrbeli, da so tekme potekale nemoteno in brez zapletov. Za zapisnikarsko mizo sta bila Nina Rajšelj in Domen Žagar, semafor pa je upravljal Nik Zupančič.

Čestitke za borbenost in prikazano igro, ter pomoč pri organizaciji!