Drugošolci so se v četrtek popoldne, 26. 5. 2022, vrnili nazaj v šolo, zato da v njej preživijo noč. A glej ga zlomka, šola je bila že takoj malo drugačna. Vhodna vrata so bila zapečatena s trakom. Pismo jim je narekovalo, kakšna je njihova naloga, s katero si lahko prislužijo vstop v šolo. Ustvariti so morali lastno zastavo. Kljub uspešno opravljeni nalogi, so učenci kmalu ugotovili, da to še zdaleč niso bila zadnja vrata, ki so zapečatena. Prislužiti so si morali še vstop v telovadnico, kuhinjo, knjižnico, glasbeno učilnico. Vse naloge so bile zelo zabavne, opravili pa so jih z odliko. Najprej so uspešno sodelovali v štafetnih in vodnih igrah, zagotovo pa so se najbolj izkazali v pripravi hrani. Na ognju so si sami spekli hrenovke in posladkali s pečenimi penicami. Vrhunec večera je bilo raziskovanje šole ponoči, saj so jih pisma vodila do iskanje svetlečih zapestnic, ki so bila obvezna oprema za disko. To je bil pravi žur. Po koncu disko zabave so se učenci umirili s prijetno risanko. Zjutraj smo odkrili še ena zapečatena vrata, vrata naših učilnic. Tam je učence čakala skrinja zapestnic za spomin in sporočilo učiteljic, s katerim smo lepo zaokrožili celoten dogodek noči v šoli.

Še več povedo fotografije, ki si jih lahko ogledate na povezavi.