V petek, 9. septembra 2022, je na Glavnem trgu v Novem mestu potekala tradicionalna prireditev Dan Zemlje, letos s sporočilom Trajnostno v novo šolsko leto. Dolenjske šole so na stojnicah predstavile svoje izdelke in dejavnosti povezane z ekologijo. Naša šola je imela razstavo nakita narejenega iz odpadnega materiala, krpice iz čebeljega voska, šolski letak o pravilnem ločevanju odpadkov, predstavitev izmenjave oblačil …  Udeleženci smo si ogledali stojnice drugih šol in organizacij, ki so imele eko igre, predstavljale razliko med drevesi, podajale ideje o tem, kako lahko vsi prispevamo k bolj čistemu okolju in mnogo drugega.

Istočasno je potekal tudi kulturni program. Naša šola se je predstavila s kratko modno revijo oblek, ki so bile narejene iz odpadnega materiala. Eko tržnica je bila zanimiva, zabavna in poučna.

Elza in Lana, 8. razred