V soboto, 5. aprila, je na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru potekal 20. festival inovativnih tehnologij, ki ga je organizirala Zveza za tehnično kulturo Slovenije. V sklopu festivala so učenci in dijaki slovenskih osnovnih ter srednjih šol tekmovali v devetih različnih kategorijah: od programiranja, robotike, telekomunikaciji do multimedije.

Državnega tekmovanja iz znanja video montaže se je udeležil Luka iz 9. a. Tekmovalci so imeli na voljo tri ure časa, da so iz video gradiva, ki ga je priskrbel Laboratorij za telekomunikacije Fakultete za elekrotehniko Univerze v Ljubljani, sestavili kratek reklamni film. Komisija, ki ji je predsedoval g. Pečnik (vodja MMC), je v kategoriji učencev osnovnih šol najbolje ocenila prav Lukov izdelek. Zanj je Luka prejel zlato priznanje.

Čestitamo!

Tekmovanje iz znanja multimedije