Rastoča knjiga 2021/2022

Rastoča knjiga je vseslovenski projekt, s katerim so ustanovitelji hoteli približati pomen nacionalnega samozavedanja. Na OŠ Toneta Pavčka Mirna Peč je bil v šolskem letu 2021/2022, cilj projekta medsebojno združevanje z ljubeznijo do branja. Glavna tema je bil frazem požiranje knjig.

Vsak razred je pod mentorstvom razrednikov spoznaval, kaj pomeni požiranje knjig in na to temo ustvaril svojo štirivrstično kitico ter tako dodal svoj delček k »rastoči pesmi«. Na koncu sta nastali dve rastoči pesmi.

Določeni učenci so rastoči pesmi tudi predstavili na otvoritvi likovne razstave, zaključni prireditvi, ki je bila namenjena ne samo šoli, temveč tudi staršem in županu, ter na zaključni prireditvi ob dnevu državnosti.

Učenci, ki so v šolskem letu 2021/2022 obiskovali likovno ustvarjalnico, so pod mentorstvom Aleše Sušnik Škedelj omenjeni frazem tudi likovno poustvarili. Vsa nastala dela so zbrana v zbirki.