Učenci tretjega, četrtega in petega razreda smo se odločili, da sodelujemo v projektu Evropska vas.

Najprej smo se pri urah oddelčne skupnosti seznanili in natančneje spoznali Veliko ;Britanijo. Mnogo o njej smo našli na spletnih straneh v šolski multimedijski učilnici in v knjigah v šolski knjižnici. Najbolj nas je navdušila Škotska s svojimi znamenitostmi.

Odločili smo se, da jo predstavimo na maketi. Na trdi podlagi smo predstavili škotsko pokrajino in jo razdelili na dva dela. Na eni polovici se pasejo znamenite škotske ;ovce, ki jih pazijo pastirji, na drugi polovici pa golfisti uživajo v igranju golfa. Ovce, pastirje in igralce golfa smo izdelali iz das mase. Pokrajino smo obdali z ograjo iz ;kartona.

Po načrtu smo izdelali tudi znameniti grad. Tudi tega smo natančno izdelali iz kartona ;in ga pobarvali.

Kot tretji del našega projekta pa je nastal plakat o znamenitostih Škotske.

Delo je bilo zanimivo, pestro, ustvarjalno. Moramo pa priznati, da je zelo težko izdelovati majhne predmete in ljudi. Potrebna je natančnost, spretnost in potrpežljivost. Nam je to uspelo.

ev 1      ev 2
ev 3