Včeraj, 3. oktobra 2013, je bila v OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči otvoritev razstave likovnih del, nastalih na 7. likovni ustvarjalnici, posvečeni Ludviku Stariču, slovenskemu motociklističnemu dirkaču. Na letošnji likovni ustvarjalnici z naslovom Zelenec na dirkališču je sodelovalo 36 učencev iz devetih dolenjskih osnovnih šol. Po krajšem kulturnem programu je goste pozdravil ravnatelj Danijel Brezovar in se zahvalil vsem udeležencem, Jožef Matijevič pa je podal strokovno mnenje o razstavljenih delih in predstavil likovno ustvarjanje slavnostnega gosta otvoritve Denisa Stariča, slikarja in sina Ludvika Stariča. Sledila je podelitev priznanj mentorjem in likovnim ustvarjalcem, katerih dela je v svojem govoru Denis Starič pohvalil in se obenem zahvalil naši šoli, da smo letošnjo likovno ustvarjalnico posvetili njegovemu očetu.

Matjaž, 9. r.