Učenci 1. b razreda so za svoje prijatelje in družine pripravili predstavo Veveriček posebne sorte. Ogledali so si jo prijatelji iz skupine Lizike, prvošolci iz sosednjega razreda ter učenci 2. in 3. razreda. Gledalci so nastopajoče nagradili z močnim aplavzom, po predstavi pa so z njimi še enkrat zapeli in zaplesali zaključno pesem predstave.

Prvošolci so se še posebej veselili nastopa za svoje družine. Srečanje se je začelo v šolski avli. Staršev ni bilo težko navdušiti za različne gibalne igre in plese, pri aktivnostih pa so veselo sodelovali tudi mlajši bratci in sestrice. Gibalni del so zaključili z masažo, ki je nastopajočim pred predstavo resnično prijala.

Sledila je predstava. Ves trud, ki so ga prvošolci vložili vanjo, se je poplačal, ko se je ob njenem koncu po učilnici razširil glasen aplavz in ko so oči otrok zažarele ob pohvalah njihovih staršev.

Staša Hočevar Zajc