Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj in Osnovna šola Loka Črnomelj sta pripravila že 7. mednarodno kiparsko kolonijo mladih Črnomelj. Kolonija je potekala od 19. do 21. februarja 2014 v Osnovni šoli Loka Črnomelj. Iz naše šole sta se je udeležila Luana in Martin iz 7. razreda. Na koloniji je sodelovalo 44 izbrancev, učencev zadnje triade osnovnih šol iz Slovenije, Srbije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Italije. Med izbranimi mladimi kiparji sta bila tudi naša učenca. Tema letošnje kiparske kolonije, na katero so ustvarjali mladi kiparji, je bila “Preobrazba”. Kiparili so v petih delavnicah: Instalacija, Keramika, Les, Montažna plastika in Relief v siporeksu, pod mentorstvom dr. Beatriz Tomšič Čerkez, mag. Silve Karim, Jiřija Bezlaja, Vasje Nanuta in Skenderja Bajrovića. Luana je ustvarjala v delavnici Instalacija, Martin pa v delavnici Relief v siporeksu. Strokovna komisija v sestavi Jožef Vrščaj (akademski kipar), Dragica Čadež Lapajne (akademska kiparka) in Robert Lozar (akademski slikar) je zadnji dan kolonije izbrala najboljše po posameznih delavnicah in skupnega zmagovalca. Martin je dosegel zelo lep uspeh. Njegov kip Človek prihodnosti je strokovna komisija razglasila za zmagovalno delo v kategoriji Relief v siporeksu.

Iskrene čestitke.

m1 Človek prihodnosti (Martin Zajc)  m2

 

 

 

l1 Revolucija med tremi stenami (Luana Ovnik) l2

 

 

 

Dostopnost