V petek, 9. maja, smo se udeležili zaključka projekta Evropska vas, ki je potekal na Hribarjevem nabrežju v Ljubljani. Na šoli smo skozi leto izvajali različne dejavnosti in izdelovali izdelke, ki predstavljajo državo Belgijo. Omenjene izdelke so si lahko obiskovalci ogledali na naši stojnici, poleg tega tudi izdelane plakate, ponudili smo jim belgijske vaflje in čokolado, za popestritev pa smo jim pripravili tudi kviz ter drobna darilca. Obiskovalci so prejeli tudi zloženko o belgijskih znamenitostih s primerjavo z mirnopeškimi. Dekleta pevskega zbora so Belgijo predstavile z zmagovalno evrovizijsko pesmijo J’aime la vie, kateri lahko prisluhnete na tej povezavi. Na predstavitvi smo se medsebojno družili in zabavali, ogledali smo si stojnice ostalih šol in spremljali program, katerega so pripravile vse sodelujoče šole.

Gordana Kmetič, koordinatorica projekta

Več v galeriji slik.