V sredo, 25. 5. 2016, smo učenci Osnovne šole Toneta Pavčka prvi dve uri preživeli v avli, kjer smo si ogledali proslavo ob zaključku bralne značke in obeležili prvo leto priključitve naše šole projektu Rastoča knjiga.

Prvo uro je učence od 6. do 9. razreda obiskala slovenska mladinska pisateljica Nejka Omahen, ki je z nami najprej delila svojo zgodbo, nato pa je nastopil čas za vprašanja. Prebrala nam je tudi svojo prvo kratko knjigo, ki jo je napisala še pred svojim osmim letom. Po njenem obisku je sledila proslava Rastoča knjiga, ki so si jo ogledali vsi učenci naše šole. Pri njej je sodelovalo veliko učencev nižjih razredov, ki so jo s svojimi ustvarjalnimi točkami popestrili, slišali pa smo tudi nekaj recitacij in pesmi.

Na koncu prireditve smo v našo rastočo knjigo dodali še tri dela – deli Toneta Pavčka Don ter Domu in rodu in šolsko publikacijo Mlini, ki je nastala ob zaključku lanskega šolskega projekta.

Alja Kastelic, 8. a 

Dostopnost