V letošnjem letu se je naša šola vključila v mednarodni projekt Vodni agent, ki ga organizira Vodna agencija Slovenije. V projektu aktivno sodelujejo Slovenija, Hrvaška, Slovaška, Srbija ter Bosna in Hercegovina. Pilotni projekt pa se izvaja tudi v Albaniji in Makedoniji.

Osnovna ideja projekta je vzpostavljanje mednarodnega sodelovanja in povezovanja preko izmenjave podatkov porabe vode, ki vzbuja premišljeno ravnanje z vodo.

Učenci, vključeni v projekt, s pomočjo merilnikov vode, ki so nameščeni na pipah v razredu, spremljajo direktno porabo vode pri umivanju rok. Preko tega dobijo občutek za ohranitev vode že med enostavno in vsakodnevno aktivnostjo.

Darja Gibičar

V projekt, ki se izvaja na naši šoli, so vključeni učenci 1., 2. in 3. razreda. Spodaj si lahko ogledate fotografije “VODNIH AGENTOV OŠ TONETA PAVČKA”.

vodni agenti 1.a

vodni agenti 1.b