V letošnjem šolskem letu prvošolci in drugošolci veliko pozornosti namenjamo pravilnemu ravnanju v prometu. Sodelujemo v projektu Pasavček in preko različnih dejavnosti spoznavamo pomen uporabe varnostnih pasov, spodbujamo pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev med vožnjo, smo proti uporabi mobitelov med vožnjo ter se seznanjamo s tem, kako moramo mi, najmlajši, ravnati v prometu kot pešci in sopotniki v različnih prevoznih sredstvih. Vse to so nam preko pogovora predstavili tudi policista g. Andrej in g. Boštjan ter medobčinska redarka, ga. Karmen, s katerimi smo skupaj tudi praktično spoznavali različne prometne situacije v Mirni Peči.

Ob zaključku projekta Pasavček, v mesecu marcu, pa bomo svoje izdelke in znanje pokazali vsem vam, saj se zavedamo, da “na cesti nikdar nisi sam“.

Darja Gibičar

Več foto utrinkov si lahko ogledate v fotogaleriji.

pasavček 1

pasavček 2