Včeraj so mlajši dečki naše šole v Krškem odigrali četrtfinalni turnir državnega prvenstva v košarki.

V prvi tekmi so bili naši nasprotniki domačini, OŠ Jurija Dalmatina. Potem ko so naši nasprotniki po dveh tretjinah vodili za sedem točk, smo v zadnji tretjini naredili preobrat in zmagali z 42 : 34.

V drugi tekmi smo igrali z OŠ Ivana Bordona iz Kopra. Tekma je bila ves čas izenačena, na koncu pa so imeli več sreče Koprčani in zmagali s 47 : 46.

Ker so v zadnji tekmi Krčani premagali Koprčane, smo v seštevku vseh tekem osvojili prvo mesto in se po sedmih letih uvrstili na polfinalni turnir državnega prvenstva.

Na tekmovanju so nas zastopali naslednji učenci: Jure Barbo, Sašo Brudar, Nik Dragan, Primož Hrastar, Matic Koračin, Gašper Krevs, Žan Papež, Jure Rozman, Sebastijan Saje, Kristijan Saje, Martin Zajc in Žan Plavec.