Spoštovani starši in učenci!

Tudi naša šola se je pridružila akciji »E-TRANSFORMER« NA OBISKU. S pomočjo družbe ZEOS bomo na šoli izvedli zbiralno akcijo zbiranja E-odpadkov in odpadnih baterij. V ta namen je v avli šole postavljen zbiralnik za zbiranje odpadnih baterij, odpadnih varčnih sijalk in E-odpadkov ter zložljiva kovinska paleta za E-odpadke. Zbirajo se veliki gospodinjski aparati (štedilnik, pralni, sušilni, pomivalni stroj …); hladilno-zamrzovalni aparati (hladilnik, skrinja, zamrzovalna omara); mali aparati (brivnik, računalnik, el. orodje in el. igrače, mobiteli, MP3-predvajalniki, DVD-predvajalniki, sušilnik za lase …); televizijski sprejemniki in monitorji; varčne sijalke ter baterije. Predlagamo, da v času pred obiskom »E-transformerja«, ki bo 22. maja 2013, zbiramo odpadne male aparate, baterije in sijalke. Velike aparate pa pripeljite 22. maja do 13. ure, da jih bodo lahko še isti dan odpeljali.

Najuspešnejšo šolo v sklopu zbiralne akcije bo »E-transformer« konec šolskega leta obiskal in nagradil.

Pridružimo se akciji v čim večjem številu.

Ekokoordinatorica: Simona Ogulin