V četrtek, 6. marca 2014, sem se udeležila regijskega otroškega parlamenta v Novem mestu. Letošnja tema je bila RAZMERE V DRUŽBI. Vse prisotne so z glasbenim nastopom pozdravile učenke Glasbene šole Marjana Kozine. Predstavniki šol smo nato prebrali poročila o delu parlamenta posameznih šol. Nato so nas razdelili v tri skupine, v katerih smo obravnavali tri podteme, in sicer Razmere v družini, Razmere v šoli in Razmere v družbi. Po pogovorih v skupini smo imeli o omenjenih podtemah skupno razpravo. Strinjali smo se, da bi si vsi želeli imeti idealne družine, obiskovati prijazno šolo in živeti v dobri družbi, vendar žal to ni mogoče. Veliko družin ima malo finančnih sredstev in si lahko privoščijo manj od  željenega, na drugi strani pa so družine, v katerih so starši zelo zaposleni in nimajo časa za svoje otroke. Kritiko smo namenili tudi učiteljem, saj so pogosto dvolični; pred starši nas hvalijo, v razredu pa kritizirajo. Spoznali smo, da veliko učencev potrebuje pomoč, vendar jo ne radi poiščejo, saj jih je strah ali pa si svoje potrebe po pomoči ne priznajo. V zaključku našega srečanja pa smo določili še delegate za Nacionalni otroški parlament 2014, ki bo v Ljubljani, 7. aprila 2014.

Petra Zupan, 9. a

DSC 03501        DSC 0344