Mesec september je tu in ponovno so se odprla šolska vrata. Prag naše osnovne šole je prvič prestopilo 34 prvošolcev. S šolsko torbo na rami so skupaj s svojimi starši prikorakali v šolo, kjer so jih v šolski avli pričakali ravnatelj in učiteljice. Po uvodnem ravnateljevem pozdravu so jim drugošolci za dobrodošlico zapeli pesmico in jim izročili manjše darilo. Devetošolci so jim okoli vratu nadeli rumene rutice in jih pospremili do razredov, kjer so s skokom čez oviro simbolično skočili na osnovnošolsko pot. Medtem ko so prvošolci spoznavali sošolce, razred in se sladkali s torto in sokom, so se starši udeležili predavanja o varnosti v prometu, ki ga je pripravil policist Boštjan Rozman. Ob koncu prvega šolskega dne smo se vsi veseli in dobro razpoloženi poslovili in komaj čakamo, da bomo ponovno sedli v šolske klopi.

Polona Zoran