kdo-je-napravil-vidku0V tednu otroka je bilo v 1. triadi pestro dogajanje. Poleg tega, da smo ustvarjali, se gibali in brali, smo se veliko smejali. Za največji, najširši in najglasnejši nasmeh na obrazu pa je poskrbelo Družinsko gledališče Kolenc, ki nas je ob zaključku tedna otroka razveselilo z gledališko predstavo Kdo je napravil Vidku srajčico. Prijazni in na trenutke nagajivi gozdni škrat je bil pravi pravcati škrat, saj se je znal spremeniti tako v živali, kot tudi v rastline – v ovco, grm, pajka, rakca in ptičico. Vidkovo dobroto in prijaznost do vseh živih bitij je nagradil in skupaj z otroki, živalmi in rastlinami, v katere se je spremenil, samo zanj pomagal napraviti novo, belo srajčico. Veseli in nasmejani smo ob koncu skupaj zapeli ter si v upanju, da se kmalu spet vidimo, pomahali v pozdrav.

Darja Rugelj

otroci-gibanje