Oktober je mesec šolskih knjižnic, ki letos poteka pod geslom »Šolske knjižnice: srce šole«. Pridružujemo se mnenju, da so šolske knjižnice nujno potrebne pri razvoju učnih spretnosti in kritičnega mišljenja. Želimo si, da bi se obiskovalci v knjižnici prijetno počutili in sami prispevali k dobremu vzdušju.

V oktobru smo pripravili knjižni kviz, razstavo in delavnice, na katerih so učenci izdelovali knjižna kazala. Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Razpisali smo več natečajev. Podrobne informacije so objavljene na spletni strani šolske knjižnice in na oglasni deski.

Zmagovalci v posameznih kategorijah bodo znani v četrtek, 6. novembra 2014. Prejeli bodo lepe nagrade. Najboljši izdelki v posameznih kategorijah bodo objavljeni na spletni strani.

Nataša Trajkovski, knjižničarka