V petek, 21. novembra, je nam, tretješolcem, g. Bojan Kavšek, oče naše sošolke, zaposlen v Revozu, predstavil izdelavo novega twinga.

V podjetju Revoz, d. d., v Novem mestu, ki je francosko podjetje s sedežem v Parizu, je zaposlenih 2300 ljudi.

Najprej smo se naučili nekaj francoskih besed. Vemo, kako se reče šola, razred, dober dan, hvala, na svidenje, avto.

V nadaljevanju pa smo ob video predstavitvi izvedeli, da je potrebno avto najprej narisati v računalniški obliki, potem izdelati pomanjšani model, narisati stroje za sestavo avtomobila in jih dati v izdelavo.

Strokovnjaki potem narišejo celotno proizvodnjo, postavijo stroje, naredijo prvi avtomobil, ga pregledajo in proizvodnja steče.

Izvedeli smo, da v Revozu izdelajo 600 avtomobilov na dan. Ker pa je potrebno kupce privabiti, smo si pogledali tudi nekaj reklam.

Da ne boste mislili – novega twinga smo si že ogledali pred enim tednom, na šolskem parkirnem prostoru. To pa je bilo zanimivo. Tudi o izdelavi novega avtomobila smo napeli svoja ušesa in pozorno poslušali.

Tretješolci